Yozgat SODES'e alındı

Kalkınma Bakanlığı’nın, beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına yönelik olarak 5 yıldır uyguladığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamına Yozgat da alındı. 30 İl’in yararlanacağı programla istihdam, sosyal içerme, kültür, sanat, spor alanlarında; göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı sosyal ihtiyaçları karşılanması amaçlanıyor.

Devamını oku...

SODES projesi kapsamında 200 öğrenci sinemaya gitti.

Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından uygulanan SODES projesi kapsamında 200 öğrenci sinemaya gitti.
Gençlik Merkeziyle Hayallerime Ulaşıyorum projesi kapsamında açılan Fetih Gençlik Merkezi öğrencileri düzenlenen etkinlik ile hem Hz. Nuh filmini izleme hem de Yozgat’ı gezme imkanı buldular.

Devamını oku...

SODES Yozgat Gezisi

Kalkınma Bakanlığınca finanse edilen ve program otoritesinin Yozgat Valiliği olduğu SODES programı tanıtım semineri ilçemizde yapıldı.

Devamını oku...

Yerköy 2015 yılı SODES Proje Teklif Çağrısı anlatıldı

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde, 2015 yılı SODES programı bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.
80. Yıl Orta Okulu toplantı salonunda düzenlenen programa İlçe Emniyet Müdürü Hakan Pakel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, daire müdürleri ve okul müdürü katıldı.
SODES İl Planlama Uzmanı Suat Bulut, toplantıda yaptığı konuşmada 2015 yılı SODES proje teklif çağrısı başladığını söyledi.

Devamını oku...

Sorgun'da SODES 2015 Eğitim Toplantısı düzenlendi

Sorgun’da, Sosyal Destek Programı (SODES) bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi.
İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenen programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, belediye başkanları, daire amirleri ve çok sayıda okul müdürü katıldı.

Devamını oku...